Kontakty - Echovet

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

MVDr. Radek Hořejš
Adresa: Veterinární ordinace
Opatovická 1/249  (pozn. vstup do ordinace z Pražské třídy, vedle Afrika baru)
České Budějovice 370 10
GPS: 49.0056875N, 14.4867186E

tel: 607681467
email: radek.horejs@post.cz

Pracovní doba: dle telefonické domluvy
 


O mne.

Curriculum vitae.

Absolvent VŠV v Brně 1989, profesní zaměření zejména na ultrasonografickou a echokardiografickou diagnostiku. Spoluautor dvou monografií „Abdominální ultrasonografie psa a kočky - Hořejš,Zelinková,2000“  a „Echokardiografický atlas psa a kočky – Hořejš, Najman,2005“. (Grejcar, Atomvet). Od roku 2004 každoročně přednáším na různých seminářích a workshopech, kde předávám své praktické zkušenosti veterinárním lékařům v ultrasonografické a echokardiografické diagnostice. Počátkem roku 2018 jsem zahájil provoz ve veterinární ordinaci zaměřené především na ultrasonografická a echokardiografická vyšetření u referovaných pacientů, kde se těmto zobrazovacím metodám téměř výlučně věnuji.   
 
 
Od 1994 jsem se začal zabývat ultrasonografií. Počátky byly poměrně obtížné, neboť v té době u nás byly zkušenosti ve veterinární praxi s touto zobrazovací technikou minimální. Jako každý začínající veterinární praktik využívající  ultrazvuk jsem začal s ranou diagnostikou gravidity u fen.  Postupně jsem se zdokonaloval a sonografii využíval nejprve k diagnostice močopohlavního aparátu, až po nejnáročněji zachytitelné struktury jako jsou nadledviny, pankreas, tromby apod. Během této doby došlo k obrovskému rozvoji nejen ultrasonografické diagnostiky v dutině břišní, ale také echokardiografické diagnostiky onemocnění srdce. Tato technika však vyžaduje nemalé investice do neustále obměny ultrasonografických a echokardiografických přístrojů.   
V současné době používám k vyšetření srdce zejména echokardiografický přístroj Philips IE 33, ke kterému mám 9 různých sond a na vyšetření dutiny břišní využívám především přenosný ultrasonografický přístroj My Lab 30 Vet Golg , u kterého disponuji 8 různými sondami. Jako zálohu si zatím stále ponechávám starší, ale velmi osvědčený echokardiografický přístroj HP Sonos 5500, který  vyniká  dosud nepřekonanou kvalitou barevného zobrazení.
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky